Uzaktan eğitim, e-öğrenme ve çevrimiçi öğrenme olarak da adlandırılmaktadır. Uzaktan eğitim, temel unsuru  eğitim-öğretim sırasında eğitmen  ve öğrencinin fiziksel olarak  yan yana olmamasıdır. Öğrenci-eğitmen iletişimini kolaylaştırmak için çeşitli teknolojilerin kullanılmasını içeren yeni nesil eğitim biçimidir. Geleneksel eğitime alternatif bir eğitim biçimidir.

Covid-19 ile birlikte popüler hale gelmiş ve 2020 yılı bahar ayı itibari ile tüm eğitim kurumları uzaktan eğitim teknolojisi ile tanışmışlardır. Yaşadığımız küresel salgın ile birlikte tüm dünyada yaygın olarak kullanılan eğitim biçimi haline gelmiştir.

Uzaktan Öğrenmeyi Başarıyla Yönetin

İçinde bulunduğumuz küresel salgın ile uzaktan eğitim, eğitim dünyasının yerleşik bir parçası haline geldi.

Aknet Akademi’de uzaktan eğitim için tasarlanmış bir e-öğrenme platformudur. Aknet Akademi uzaktan eğitim sistemi kursiyerin kullanımı için oldukça kolaydır, zamandan tasarruf ve eğitim dokümanlarınıza hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlar.

Aknet Akademi ailesi, uzaktan eğitimde öğrenmenin hızlı ve sorunsuz bir şekilde yapılmasını sağlamak için kurulduğu günden bugüne teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek pandemi ile yoğunlaşan taleplere hız kesmeden cevap verme konusunda üstün başarıda göstermiştir.

Covid-19'dan sonra öğrenmenin geleceği konusunda eğitim liderleri, birçok eğitim kuruluşu ve tabi ki Aknet Akademi de bu konuda hızla harekete geçerek. Uzaktan eğitim sistemini kolay, anlaşılır, hızlı ulaşılabilir, teknik destek ve ders içerikleri konusunda zenginleştirdi. Bu gelişmeler ve adımlar üzerine pandemi sürecinde birçok kursiyerin sertifika almasında öncü kuruluş oldu.

Hali hazırda birçok eğitimi bünyesinde barındıran Aknet Akademi büyüyen sektörün lider konumunda tüm Türkiye’de hizmet vermektedir. Dilediğiniz şehirden uzaktan eğitim platformuna katılmanın ayrıcalıklarını yaşayabilirsiniz.

Eğitimin Geleceği: Uzaktan Öğrenme

Ülke genelinde pandeminin başlaması ve evlere kapanmanın gerçekleşmesi ile bir gece de öğrenme modeli de değişti. Uzaktan öğrenmeye geçiş, mümkün olduğu kadar sorunsuz gittiği için tüm dünyada “bir gecede mucize” olarak adlandırıldı. 2020 yılında tüm dünya uzaktan eğitim ile tanıştı. Ve sektör hızla gelişti. Aknet Akademi ailesi halihazırda verdiği uzaktan eğitim içerikleri ile zaten sektöründe lider konumda olan yerini koruyarak daha fazla içerik geliştirdi.

Uzaktan eğitim ile eş zamanlı eğitim, video konferanslar, canlı dersler gibi hibrit yani öğrencilerin aynı dersi gerçek zamanlı olarak aldığı eğitim modeli oluşmuştur.

Aknet Akademi bünyesinde bu şekilde 30 yakın ders bulundurmaktadır. Kişisel ve mesleki gelişim eğitimleri konusunda uzaktan eğitimde başarıya imza atarak 2019-2020 yılları arasında Başkent Üniversitesi sertifikalı 14.419 adet sertifikayı kursiyerlerine kazandırmıştır.

Başkent Üniversitesi sertifikalı uzaktan eğitimlere göz atmak için tıklayınız.

Formu doldurun, sizi arayalım!